اشنایی جزیی با کشتی کج

ساخت وبلاگ

امکانات وب
جاوا اسكریپت
چکیده : ... با عنوان : اشنایی جزیی با کشتی کج بخوانید :

کشتی کج چیست؟

کشتی کچ بازی خشن و نمایشی مخصوص به کشور آمریکا میباشد.این کشتی نمایشی در آمریکا «کشتی حرفه‌ای» و در فرانسه «کچ» نامیده می‌شود. نام آن در فارسی از نام فرانسوی آن گرفته شده و گاه «کشتی کج» هم نامیده می‌شود.


کشتی کج در اوایل به صورت بازی ایی همانند بوکس درآمده بود و طرفداران اندکی داشت و کج کارها در باشگاه های کوچک و محلی بازی می کردند.کم کم کشتی کج در سراسر امریکا رواج یافت و به سرگرمی محبوب تبدیل شد و باشگاه هایی با سرمایه گذاری بیشتری بر روی کج کارها تاسیس شد.

.یکی از پایه گذاران اصلی کشتی کج کسی نبود جز Vincent James mcmahon ایشون کسی نیست جز پدر وینس مکمن رییس کمپانی wwe .در طی سالیان  هم وینس مکمن هم پدرش در باشگاه های مختلف فعالیت کردند و استاره های مختلف جذب کردند تا جایی که کشتی کج یکی از سرگرم کننده ترین برنامه های تلوزیونی در آمریکا تبدیل شد.

 

کشتی کج

کشتی کج

وینس مکمن در سال 1979 با نام WWWمخفف world wide wrestling شروع به کارکرد و قدم به قدم این کمپانی رو به شهرتی جهانی رساند.او در سال 1983 نام کمپانی رو به WWF یعنی world wrestling federation تغییر داد و تا سال 1994 این نام باقی ماند و بعد از آن به علت فشار مجلس امریکا به این کمپانی،قوانین این کمپانی رو عوض کرد و به نام WWE مخففWORLD WRESTLING ENTERTAINMENT تغییر داد.این کمپانی هم اکنون یکی از معروف ترین باشگاهای کشتی کج میباشد و مسابقات این باشگاه در سراسر دنیا پخش میشود.

 

...
نویسنده : محمد شاهرضایی بازدید : 244 تاريخ : چهارشنبه 6 دی 1391 ساعت: 1:59